Dziś z ekipą filmową odwiedziliśmy Recz. Tam właśnie mieści się szkoła podstawowa, która wygrała pierwszą edycję naszego konkursu na szkolne strefy harmonii. Pojechaliśmy sprawdzić, co u nich słychać.
Klub Melomana Osłuchanego, strefa harmonii w SP w Reczu, to miejsce, którego powstanie zainicjował Grzegorz Jurkiewicz, nauczyciel muzyki w tej szkole. Pomysł wyszedł od niego, ale strefa powstawała dzięki wielkiemu zaangażowaniu samych uczniów, grupy nauczycieli i dyrektora tej placówki. Ich wysiłek się opłacił - zwyciężyli w pierwszej edycji konkursu na szkolne strefy harmonii, organizowanego przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy wsparciu partnerów z całej Polski. W nagrodę otrzymali nagrody rzeczowe (m.in. gramofon i płyty oraz inne wydawnictwa), a także bardzo cenne wsparcie w wyciszaniu strefy panelami akustycznymi ze strony partnera kampanii, firmy ECOPHON.

Pojechaliśmy sprawdzić, co u nich słychać, a przy okazji nakręcić film z poradami dla innych szkół, w których uczniowie i pedagodzy zastanawiają się, czy strefa harmonii może się im jakoś przydać. Premiera filmu już wkrótce!

Dziękujemy za pomoc i gościnę wspaniałemu zespołowi i uczniom Szkoły Podstawowej w Reczu. Wiemy już, że słychać u Was tylko dobre dźwięki!
21-01-2019, 17:52:12 | Więcej na temat: Strefa harmonii - konkurs