Porozmawiajmy o hałasie
Trwa rekrutacja na konferencję „Słyszysz dobre dźwięki?”, która odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie już 21 lutego 2019 r. W programie m.in. panel dyskusyjny, w ramach którego zaproszeni eksperci będą rozmawiać o hałasie. Warto zapisać się już dziś!

Hałas to nasz przeciwnik w skali mikro i makro. Jakie decyzje może podjąć osoba zarządzająca szkołą czy instytucją kultury, by ta publiczna przestrzeń była przyjazna jej użytkownikom pod względem panujących tam warunków akustycznych? Co może zrobić nauczyciel, który chce ochronić swoich podopiecznych przed skutkami hałasu? Wreszcie, jakie projekty ekologiczne mogą być realizowane przez organizacje pozarządowe i nie tylko?

O tym i innych kwestiach związanych z hałasem rozmawiać będą goście panelu eksperckiego pn. „Hałas jako wyzwanie teraźniejszości i przyszłości”. W dyskusji wezmą udział:
  • Pani Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii w Szczecinie, pomysłodawczyni i inicjatorka kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, którą prowadzimy od 2016 roku;
  • Pani Marta Strzelbicka z Kliniki Anestezjologii Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie, która na swoim oddziale tworzy swoistą strefę harmonii, wykorzystującą muzykę do terapii pacjentów;
  • Pani Olga Czerwińska, specjalistka ds. ekonomiczno-finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wspierającego działania proekologiczne;
  • Pan Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach, który przeprowadził akustyczną rewolucję w części polickich szkół i przedszkoli;
  • Pan Maciej Gryczewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu, laureata pierwszej edycji konkursu na szkolne strefy harmonii, organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie.
Dyskusję poprowadzi Pan Mikołaj Jarosz z firmy ECOPHON, partnera kampanii „Słyszę dobre dźwięki”. Jest członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i współautorem pierwszej polskiej normy dotyczącej akustyki wnętrz obiektów użyteczności publicznej.
Panel dyskusyjny „Hałas jako wyzwanie teraźniejszości i przyszłości” otworzy konferencję – startujemy o 9.40 w sali kameralnej Filharmonii. Warto zgłosić się już dziś – udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona! Formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj.

cz. 21-02-2019, 09:00
Słyszę Dobre Dźwięki