W pierwszy dzień wiosny wraz z młodymi melomanami przeganialiśmy złego smoka. "Gra o ton" okazała się wygrana, księżniczka Cisza uratowana, a zły Smok Hałas stał się małym, nieszkodliwym Smoczkiem. Zobaczcie, z czym się zmierzyliśmy.
21 marca 2019 roku w Filharmonii w Szczecinie odbyła się "Gra o ton" - kolejna z serii gier edukacyjnych, do udziału w których od kilku lat zapraszamy najmłodszych melomanów. Za każdym razem stoją przed nimi wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć, by zadbać o zdrowy słuch.

Tym razem wzięli udział w "Grze o ton". Przenieśli się do Królestwa Dźwięków, które terroryzował zły Smok Hałas. Celem wszystkich uczestników było jego unieszkodliwienie i uwolnienie zamkniętej w Szklanej Pułapce Księżniczki Ciszy. Po drodze musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, jak odtworzenie muzycznego motywu na tajemniczym instrumencie zwanym tunk-drumem, odtańczenie średniowiecznego tańca czy rozpoznanie instrumentów tylko po ich brzmieniu.

Wszystko skończyło się dobrze, kraina z naszej gry ma nową nazwę: Królestwo Dobrych Dźwięków. Dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w grze i gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia za rok podczas kolejnej wyprawy do Królestwa Dźwięków!

Partnerzy gry:
Baw się i Buduj
Musica Sedina
Pałac Młodzieży w Szczecinie
Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej
Zespół Wokalny Tam i Owo
Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie
Opera na Zamku
Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie
Lasy Miejskie Szczecin
Dziękujemy!

„Gra o ton" odbywa się w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki - kampanii edukacyjnej dotyczącej przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

„Gra o ton" realizowana jest w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki” przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o. czy Szkoły Podstawowej w Reczu - zwycięzcy I edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
cz. 21-03-2019, 10:00
Gra o ton
śr. 13-06-2018, 10:00
Ul. Ku harmonii
26-03-2019, 19:40:47 | Więcej na temat: Zapisz się na konferencję!