Znamy datę III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki!
Przed nami trzecia edycja festiwalu "Słyszę Dobre Dźwięki", którego hasłem przewodnim będzie "Wsłuchaj się". Tym razem skupimy się na wpływie muzyki na relacje i bliskość. W programie festiwalu będziemy nawiązywać do symbiozy człowieka z naturą, sąsiedztwa oraz dźwięków wzmacniających więzi. Nie zabraknie wydarzeń edukacyjnych, międzypokoleniowych koncertów i działań włączających w kulturę.
Bliskość uszczęśliwia dzieci i dorosłych, a muzyka jest narzędziem do umacniania relacji, łączenia pokoleń czy integracji środowisk. Badania dowodzą, że bliskość i odpowiadanie na potrzeby innych pomaga wykształcić więcej połączeń między neuronami, a co za tym idzie, zmniejsza się poziom kortyzolu w organizmie. A mniej stresu – to lepszy rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny. Motywem przewodnim III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, która odbędzie się między 1 a 4 czerwca, będzie bliskość, wsłuchanie się w drugiego człowieka i relacje, które można zbudować poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką. W końcu muzyka – tak jak relacje – jest trudna do zdefiniowania, trudno ubrać ją w coś policzalnego, nie możemy jej dotknąć, a jest nam tak bliska. Przyjaźń, tak jak muzyka, jest sposobem kontaktu, wyrażania i porozumiewania się między ludźmi.

Podczas festiwalu postaramy się przybliżyć temat więzi i relacji w kontekście muzyki. Program będzie zawierał edukacyjne spotkania integrujące lokalną społeczność, międzypokoleniowe warsztaty muzyczne, konferencję oraz koncerty z repertuarem skonstruowanym w oparciu o muzykę łączącą pokolenia, zbliżającą ludzi. Gwiazdą festiwalu będzie polsko-ukraiński zespół Dagadana, który po raz pierwszy wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w piątek 2 czerwca. Wydarzenia artystyczne inspirować będą do wzajemnego wsparcia oraz budowania jeszcze lepszych relacji z ludźmi i naturą. Dlatego też wielki finał III edycji festiwalu - koncert rodzinny "Sąsiedzi" będzie międzypokoleniowym świętem dla wszystkich, którzy dzięki muzyce, chcą zbliżyć się do naszego niezwykłego sąsiada – natury.

Podczas poprzednich edycji festiwalu SDD pokazywaliśmy najróżniejsze aspekty pozytywnego wpływu muzyki na życie ludzi. W ramach trzeciej edycji, po raz kolejny pokażemy wartość dobrych dźwięków i postaramy się uświadomić, jak ważną rolę pełni muzyka, która w Filharmonii jest oczywiście najważniejszym narzędziem komunikacji. W końcu eksplorowanie świata na różnych płaszczyznach jest tym, co nas stale pociąga i daje nieskończone możliwości kreowania artystycznych wydarzeń.

Zobacz, jak wyglądała poprzednia edycja festiwalu:

19-10-2022, 15:01:38