Muzyczne krajobrazy Szczecina
sb. 26-09-2020, 16:00
muzyczny spacer
przestrzeń miejska
W sobotę 26 września wraz z przewodnikiem miejskim Przemkiem Głową wybierzemy się na muzyczny spacer po Szczecinie. Spacer realistycznie ukaże historię dźwięku Szczecina – dźwięku codziennego i tego, który jest pragnieniem harmonii w muzyce. Nie zabraknie historii Szczecinian związanych z muzyką – od zakonnic Cysterek, przez Carla Loewego, aż po współczesnych szczecińskich artystów. Dowiemy się również jak człowiek próbuje muzycznie komponować pejzaż miast.
Podczas spaceru realizowanego w ramach kampanii „Słyszę Dobre Dźwięki" (dotyczącej przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom środowiska hałasem) Przemek Głowa powie nam gdzie odpocząć od zgiełku miasta i które dźwięki są dla nas dobre.

Spacer zaczniemy o godzinie 16:00 na Syrenich Stawach – miejscu, które wygrało tegoroczny plebiscyt na Miejską Strefę Harmonii. Po drodze odwiedzimy Ekoport, Muzeum Techniki i Komunikacji, Rusałkę i Teatr Letni, a także kilka parków miejskich oraz miejsc związanych z muzyką. Spacer zakończy się pod budynkiem Filharmonii.

Wcześniej, o godzinie 15:00, w Miejskiej Strefie Harmonii na Syrenich stawach odbędzie się koncert inaugurujący jej działalność.

Uczestnicy spaceru zobowiązani będą do przestrzegania najnowszych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego (w tym zakrycie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznych odległości). Udział w spacerze jest bezpłatny.
Przemek Głowa