15 czerwca rusza festiwal Słyszę Dobre Dźwięki!
Za niecały miesiąc rusza druga edycja festiwalu "Słyszę Dobre Dźwięki", którego motywem przewodnim będzie pamięć i uważność. Z tej okazji w Filharmonii odbędzie się wiele edukacyjnych wydarzeń dla seniorów, dzieci i dorosłych. Koncert symfoniczny, gra miejska, dźwiękowy spektakl i konferencja dotycząca pamięci – w trakcie festiwalu nie zabraknie pięknej muzyki, która pozytywnie wpływa na procesy pamięciowe.
Druga edycja festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki” ponownie stanie się szczecińskim świętem kultury włączającej. Koncerty z udziałem seniorów i młodzieży z Polski i z Niemiec, konferencja, gra miejska, happeningi i warsztaty – wszystko poświęcone PAMIĘCI I UWAŻNOŚCI, czyli głównym tematom tegorocznej edycji festiwalu. Słuchanie muzyki niesie za sobą mnóstwo prozdrowotnych korzyści, zarówno w sferze psychologicznej, jak i fizjologicznej, dlatego łącząc różnorodne formy wyrazu, chcemy uświadamiać i pokazywać, jaką siłę i wartość mają dobre dźwięki. Festiwal to kolejna odsłona kampanii społecznej o tym samym tytule, w ramach której Filharmonia uwrażliwia na dźwięki i problem hałasu w naszym otoczeniu.

Czerwcowy festiwal wyjdzie poza sferę walki z hałasem oraz profilaktyki i higieny słuchu, a jego motywem przewodnim będzie pamięć i uważność. Będziemy rozważać dobre dźwięki szerzej – w kontekście dostępności kultury, kultury włączającej, a także istotnej roli muzyki w procesie starzenia. Spróbujemy udowodnić, że muzyka klasyczna zmniejsza uczucie niepokoju, wycisza, powoduje wzrost zachowań prospołecznych oraz pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Odniesiemy się także do grup defaworyzowanych, dostarczymy wiedzy merytorycznej z zakresu aktywnego starzenia się, treningu pamięci i twórczości oraz arteterapii.

Festiwal to poszukiwanie przyjemności i ukojenia po pandemii koronawirusa. To nauka i rozrywka dla całej rodziny!

Między 15 a 19 czerwca zobaczysz, usłyszysz i poczujesz z nami DOBRE DŹWIĘKI!

Zobacz program festiwalu
23-05-2022, 15:21:54